Som bisexuál? Ako zistím, či som bisexuál? Som bi?

Bisexualita je sexuálna orientácia, pri ktorej človek pociťuje romantickú a/alebo sexuálnu príťažlivosť k mužom aj ženám. Bisexuálni ľudia sú často vnímaní ako niekde „medzi“ gaymi a heterosexuálmi, ale bisexualita je spektrum samo o sebe. Niektorí bisexuálni ľudia pociťujú rovnakú príťažlivosť k mužom aj ženám, zatiaľ čo iní pociťujú silnejšiu príťažlivosť k jednému pohlaviu ako k druhému.

Vždy som sa cítila priťahovaná k obom pohlaviam, ale nevedela som, ako to nazvať. Až keď som sa dozvedela o bisexualite, som si uvedomila, že áno, to som ja.

– z internetovej spovede

Ak si nie si istý, či si bisexuál(ka), existuje mnoho spôsobov, ako to zistiť. Môžeš sa porozprávať s dôveryhodným kamarátom/kamarátkou, vyhľadať odbornú pomoc terapeuta či poradcu, alebo si prečítať knihy a články o bisexualite. Existujú aj online testy sexuálnej orientácie, ktoré ti môžu pomôcť dozvedieť sa viac o vašej identite.

Tu je niekoľko tipov, ako zistiť, či si bisexuál(ka):

  • Zamysli sa nad svojimi pocitmi. Ktoré pohlavie ťa priťahuje? Cítiš romantickú a/alebo sexuálnu príťažlivosť k mužom aj ženám?
  • Porozprávaj sa s niekým, komu dôveruješ. Môže to byť kamarát, príbuzný, terapeut, poradca alebo ktokoľvek iný, komu dôveruješ a s kým sa cítiš komfortne hovoriť o svojich pocitoch.
  • Preskúmaj bisexualitu. Prečítaj si knihy a články o bisexualite, pozri si filmy a seriály o bisexualite a porozprávaj sa s inými bisexuálnymi ľuďmi.
  • Buď k sebe úprimný(á). Nenúť sa do žiadnej škatuľky. Najdôležitejšie je, aby si sa cítil(a) komfortne a spokojne so svojou identitou.
  • Vyskúšaj bezplatný online test sexuálnej orientácie. Pomôže ti so sebapoznaním a možno ti ukáže to, čo hľadáš.

Nie som zmätený. Viem, že ma priťahujú obidve pohlavia, a som s tým v pohode.

– z komentárov