Som gay? Ako zistím, či som na mužov?

Veľa mužov sa nielen v období puberty zamýšľa nad svojou orientáciou. Je to prirodzené a netreba sa toho obávať. Sám seba sa pýtaš: „Som gay?“, „Som na mužov?“, „Čo ak nie som na ženy?“

Nemusíš sa obávať. Odpoveď Ti možno pomôže nájsť náš Test sexuálnej orientácie.

gay test
Existujú aj tradičné papierové testy, no nie sú veľmi dostupné. Test orientácie online si môžeš urobiť hneď.

Mnoho chlapcov či mužov sa pýta na rôznych fórach, ako jednoznačne zistia, že sú homosexuálni. Homosexualita sa však nedá zistiť rýchlotestom z krvi alebo tým, či si niekto oblieka ružové tričká. Sexuálna orientácia je široké spektrum a každý človek je jedinečný. Ak sa ti nepáčia dievčatá a páčia sa ti chalani, je možné, že si gej alebo bisexuál. Niekto môže byť aj pansexuál – znamená to, že nerozlišuje medzi pohlavím ani rodovou identitou.

Gejovia (gayovia) cítia náklonnosť – sexuálnu aj emocionálnu – k iným mužom. Ženy ich nepriťahujú.

Nikto za Teba nemôže určiť tvoju sexuálnu orientáciu, je to o tom, ako to cítiš Ty. Môžeme Ti však pomôcť so sebapoznaním – a to tak, že Ti položíme v našom teste pár otázok a následne ich vyhodnotíme. Vo výsledku Ti ukážeme, ako veľmi je pravdepodobné, že si gay (gej), prípadne že si bisexuál (bi) či pansexuál (pan). Pomôžeme ti nájsť odpoveď na tvoju otázku: Som gay?

Ako sa iní dozvedeli, že sú gayovia?

Nedávno som si uvedomil, že som určite gay. Bolo veľmi ťažké si to priznať, ale stalo sa to… Vždy, keď okolo mňa prejde dievča, veľmi ma nepriťahuje, ale keď okolo mňa prejde muž, nemôžem od neho odtrhnúť oči. Nedávno som sa zaľúbil do svojho spolužiaka, neviem prečo.

z online fóra

Vždy ma priťahovali muži, otáčal som sa za peknými chlapcami, nikdy som netúžil po žene. Od malička som to vedel, no nemal som odvahu sa s tým zdôveriť.

z rozhovoru